Wielkie otwarcie sezonu narciarskiego 2016/2017 w Pamporovo!

Bułgaria dysponuje świetnymi warunkami dla miłośników gór, w tym „białego szaleństwa”.  Dzisiaj w Pamporovo został otwarty narciarski sezon zimowy 2016/2017! Oficjalnemu otwarciu towarzyszył bogaty program, wiele atrakcji i bezpłatne korzystanie z infrastruktury narciarskiej. Jak co roku w dniu otwarcia można bezpłatnie korzystać z wyciągów, a dzieci do lat 12 będą mogły korzystać bez konieczności zakupu karnetów również w dniu jutrzejszym.

Pamporovo jest jednym z trzech największych kurortów narciarskich w Bułgarii. To piękne miejsce korzysta z uroków gór Rodopów. Masyw ten jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych miejsc w Bułgarii. Jazda na nartach w tym urokliwym miejscu dostarcza mnóstwo przyjemności. Wyciągi wwożą narciarzy na sam szczyt Sneżanka (1926 m n.p.m.), z którego trasy rozchodzą się w różnych kierunkach. Trasy dla siebie znajdą tutaj zarówno początkujący, jak i najbardziej zaawansowani narciarze. W odróżnieniu od Polski nie ma tutaj praktycznie kolejek do wyciągów i cały swój czas poświęca się przyjemności zjazdów, a odpocząć można przy ciepłym kubku wystawiając twarz w stronę słońca, gdyż Pamporowo odznacza się największą ilością dni słonecznych w trakcie sezonu zimowego wśród wszystkich narciarskich kurortów w Bułgarii.

Pamporovo oferuje również doskonałe warunki do uprawiania snowboardingu. W kurorcie jest zbudowany unikalny tor 105 m halfpipe największy w Południowo-Wschodniej Europie, na którym odbywa się szereg imprez w każdym sezonie. Korzystna lokalizacja FanPark Pamporovo blisko wyciągów oraz atrakcyjne konstrukcje do ewolucji i skoków przyciągają dużych i małych fanów snowboardu.

Infrastruktura narciarska Pamporovo:

Razem trasy – 37 km

Najdłuższa trasa narciarska – 4 km

Możliwość jazd „off track” – dobra

Najwyższy punkt narciarski – 1926 m n.p.m.

Najniższy punkt narciarski – 1350 m n.p.m.

Deniwelacja – 576 m

Wysokość położenia kurortu – 1650 m

Wyciągi – 13

Nocne jazdy – Tak – idealna widoczność dzięki nowoczesnemu oświetleniu LED

Wielką nowością w tym roku jest pierwsza w Bułgarii współpraca między dwoma sąsiednimi ośrodkami narciarskimi. W ramach jednego systemu karnetowego można będzie korzystać z infrastruktury narciarskiej w Pamporowo oraz położonego w pobliżu kompleksu „Mechi Chal”. Połączenie otwiera możliwość korzystania z uroków białego szaleństwa na dodatkowych kilometrach narciarskich tras. Dla posiadaczy karnetów zapewniony jest bezpłatny transfer busami „ski shuttle”  pomiędzy dwoma ośrodkami.

Oferowane przez nas apartamenty znajdują się w nieruchomości położonej w bezpośredniej bliskości miejsca, z którego rusza kilka wyciągów narciarskich sięgających szczytu Sneżanka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *