Kto może pomóc w znalezieniu wymarzonego domu w Hiszpanii oraz z formalnościami?

Tanie domy w Hiszpanii na sprzedaż (z których oferta możesz zapoznać się tutaj: worldresidence.eu) są dostępne i jeden z nich może się stać naszą własnością. O tym, ile kosztuje nieruchomość w Hiszpanii, dowiemy się od pośrednika w handlu nieruchomościami. Jednak pamiętajmy o tym, że sam zakup domu, to nie wszystkie koszty, z którymi musimy się zmierzyć. Należy także uwzględnić podatki, jak i opłaty związane z transakcją. Będzie to między innymi podatek od przeniesienia własności. Jaka jest to kwota? Jest to zawsze dziesięć procent wartości zakupu. Tyle samo wynosi podatek od nieruchomości z pierwotnego rynku. Musimy także zapłacić opłatę notarialną. Ta także jest naliczana od wartości nieruchomości. Do tego dochodzi opłata za wpis do Księgi Wieczystej. Są to jednak wciąż kwoty porównywalne do tych, które musimy ponieść, kupując mieszkanie w Polsce.

Niezbędne podczas zakupu domu w Hiszpanii jest pozyskanie tak zwanego Numeru Identyfikacyjnego Obcokrajowca. Taki numer jest konieczny po to, aby otworzyć własny rachunek bankowy. Dla klienta, który po raz pierwszy staje przed wyborem nieruchomości w Hiszpanii, jak i całym procesem zakupu, wsparcie specjalisty jest wręcz niezbędne. Dzięki temu obniżymy ryzyko popełnienia jakiegoś błędu, zmniejszymy stres, a cały proces zostanie przeprowadzony zgodnie z obowiązującym prawem.

Niezbędne podczas zakupu domu w Hiszpanii jest pozyskanie tak zwanego Numeru Identyfikacyjnego Obcokrajowca

Pomoc w transakcji

Współpraca z hiszpańskim biurem nieruchomości na pewno pozwoli nam na dotarcie do bardzo wielu ciekawych ofert, a do tego także sprawdzenie prawnej sytuacji danego lokum. Biuro nas będzie wspierało podczas starań o kredyt hipoteczny, podczas kompletowania dokumentów, składania wszelkich deklaracji, które są niezbędne do rozliczenia się z instytucjami państwowymi, korzysta z usług prawniczych, jak i doradców podatkowych. Bezpieczne oraz komfortowe sfinalizowanie transakcji jest także możliwe dlatego, że wszyscy pracownicy biur nieruchomości podchodzą w sposób indywidualny do klienta. Niewielka agencja, która jest nastawiona na przyjazną i rodzinną atmosferę także w kontaktach ze swoimi klientami, chcąc zadowolić w pełni kupców, rozpozna bardzo szybko jego potrzeby, jak i zaoferuje lokale, które są najbardziej atrakcyjne i oczywiście mieszczą się w budżecie wcześniej ustalonym.  Wiadomo, że biuro nieruchomości pobiera pewne opłaty, ale warto taki proces zakupowy przeprowadzić pod okiem specjalisty. Nie możemy sobie w nim pozwolić na żadne, nawet najmniejsze błędy. Może to nas naprawdę sporo kosztować. Każdy kupujący powinien mieć tego świadomość.

Współpraca z hiszpańskim biurem nieruchomości na pewno pozwoli nam na dotarcie do bardzo wielu ciekawych ofert, a do tego także sprawdzenie prawnej sytuacji danego lokum